O mnie

Nazywam się Łukasz Frontczak. Jestem niezależnym blogerem, publicystą i dziennikarzem. W latach 2015-16 byłem dziennikarzem Włocławskiej Telewizji Informacyjnej CW24tv. Ukończyłem Państwową Wyższą Szkołę Zawodową we Włocławku na kierunku filologia angielska, gdzie uzyskałem stopień naukowy licencjata. Jestem również absolwentem III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku (LMK), gdzie uczęszczałem do klasy o profilu dziennikarsko-medialnym. Jestem także członkiem Stowarzyszenia Libertariańskiego oraz (byłym już) członkiem-założycielem Partii Libertariańskiej.

Jeśli wierzyć rodzinnym legendom, umiejętność czytania i pisania przyswoiłem na długo przed udręką państwowego nauczania, które potrafiło od samych początków zniechęcić mnie do szlachetnej sztuki kaligrafii. Na szczęście jednak postęp technologiczny wyposażył ludzkość w cudowne narzędzie zwane klawiaturą, które wyzwoliło we mnie szalonego grafomana. Moje życie jest więc związane ze słowem, którym wyrażam swoje myśli w dokumentach tekstowych.

O czym jednak piszę? Mój wachlarz zainteresowań jest dość spory. Jednym z tematów, który zamierzam tutaj poruszać jest szeroko pojęta polityka. To tematyka żmudna, dla niektórych wręcz nudna i trudna, ale niezmiernie ważna. Wpływa ona na nasze życie codzienne – od kaprysów polityków i stojących za nimi ideologii zależy bardzo wiele, czasami jest to nawet kwestia życia i śmierci w obliczu politycznej tyranii i wywoływanych wojen. W dzisiejszych czasach polityka przenika również do spraw bardziej przyziemnych – władza rości sobie prawo do regulowania każdego aspektu życia społeczeństw, oczywiście dla naszego dobra. Jeśli ktoś temu nie wierzy, polecam lekturę niektórych dyrektyw Unii Europejskiej…

Z przekonania jestem libertarianinem. Uważam, że powinno się dążyć do ustanowienia minarchistycznego (nie mylić z monarchistycznym!) ustroju państwowego, opartego na głębokiej decentralizacji, demokracji bezpośredniej oraz prawie do secesji. Konsekwentnie więc przekonują mnie argumenty myślicieli tzw. austriackiej szkoły ekonomii reprezentowanej m.in. przez Murraya N. Rothbarda, Ludwiga von Misesa czy Friedricha A. von Hayeka. Poglądy te są antagonistyczne wobec minionego ustroju komunistycznego, który cechowały tyrania i śmierć milionów ludzi. Oprócz wpisów i publikacji politycznych znajdzie się również miejsce dla innych moich zainteresowań i pasji.

Strona została podzielona na kilka części dla odróżnienia typów prezentowanych przeze mnie tekstów. W dziale „Artykuły” będę umieszczać teksty, których nie dotyczy zaszczyt publikacji w formie papierowej. Analogicznie więc w dziale „Publikacje” swoje miejsce znajdą teksty prasowe, akademickie oraz wydania książkowe lub ich fragmenty.  Dział „Video” zostanie poświęcony produkcjom audiowizualnym, które współtworzę lub tworzę sam – czy to dla telewizji czy na potrzeby mojego kanału YouTube. Jest też sekcja „Wywiady”. Natomiast sekcja „Blog” jest w całości poświęcona moim felietonom, komentarzom i opiniom, które będą zawierać nieco bardziej subiektywny punkt widzenia niż w pozostałych tekstach.

Życzę miłej lektury!

Łukasz Frontczak

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.